Strona wykorzystuje pliki cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce czytaj więcej...

Wyposażenie komór modułowych

Każda komora chłodnicza lub mroźnicza oprócz samej obudowy zimnochronnej składa się również z elementów wyposażenia dodatkowego, które często jest ignorowane przez instalatorów lub inwestorów, którzy chcąc zaoszczędzić rezygnują z tych elementów narażając się tym samym na różnego typu niebezpieczeństwa.

Sprawdź o czym należy pamiętać:

Urządzenia chłodnicze

Agregat chłodniczyProponowane obudowy komór chłodniczych i mroźniczych nie uwzględniają kosztów urządzeń chłodzących, ponieważ ich dobór zależy od stawianych wymagań technologicznych.

W celu odpowiedniego doboru należy sporządzić bilans cieplny zysków i strat w pomieszczeniu chłodniczym.

Czytaj więcej:

Zawory dekompresyjne

Zastosowanie zaworów dekompresyjnych - ELEBAR

Zawór dekompresyjny typu maxi elebarZawór dekompresyjny służy do wyrównywania ciśnienia w komorach chłodniczych i mroźniczych. W wyniku wahań temperatury w tego typu obiektach następuje zmiana objętości powietrza, która powoduje zmiany ciśnienia (nadciśnienie lub podciśnienie).

Czytaj więcej:

Alarm Człowiek w Komorze (ACWK-6)

Obowiązek prawny stosowania sygnalizacji alarmowej

Konsola ACWK-6Polska Norma PN-EN 378-1 marzec 2010

Instalacje ziębnicze i pompy ciepła. Wymagania dotyczące bezpieczeństwa i ochrony środowiska. Część 1: Wymagania podstawowe, definicje, klasyfikacja i kryteria wyboru. Norma Europejska EN 378-1:2008 ma status Polskiej Normy

Czytaj więcej:

Podłoga w komorach mroźniczych

Podłoga w komorach mroźniczych

profil wentylowanyW komorach mroźniczych wykonanie podłogi jest bardzo ważnym elementem. Ze względu na wilgoć zawartą w gruncie (posadzce) w wyniku oddziaływania niskiej temperatury (poniżej 0C) może następować jej wykraplanie, a w dalszej konsekwencji wymrażanie. Tego typu oddziaływanie może doprowadzić do poważnych uszkodzeń posadzki w komorach mroźniczych np. pękanie, a nawet wybrzuszenia na kilkanaście centymetrów.

Czytaj więcej:

Cokoły przypodłogowe

 Profile PCV stosowane w przemyśle spożywczym

System profili Castel Cool to doskonałe rozwiązanie dzięki, któremu będziesz mógł utrzymać  czystość  w pomieszczeniach wymagających zapewnienia wysokich warunków higienicznych.

Czytaj więcej:

Koryta instalacyjne

Kanały montażowe

kanały montażoweSystem kanałów montażowych produkcji Castel Cool to idealne rozwiązanie stosowane do maskowania instalacji chłodniczych i klimatyzacyjnych. Dzięki takim rozwiązaniom wykonane instalacje chłodnicze połączenia agregatu skraplającego i parowników wewnątrz komory chłodniczej będą zabezpieczone i jednocześnie nie będą szpecić twojego zakładu produkcyjnego.

Czytaj więcej:

Kurtyna paskowa

Zasłona z pasów PCV

Kurtyna paskowaW celu zminimalizowania strat ciepła w komorach chłodniczych a zwłaszcza komorach mroźniczych należy zastosować kurtyny paskowe. Dzięki kurtynom przy każdorazowym otwarciu drzwi ilość ciepłego powietrza zewnętrznego wpływającego do komory jest zdecydowanie ograniczona.

Czytaj więcej:

Ampoz Ł.Biedermann W. Błasiak S.J.; ul. Poznańska 3; 62-023 Gądki; tel. +48 (61) 6240990